монтаж мокрого фасада

Монтаж та утеплення мокрого фасаду поетапно

Мокрий фасад один з популярних і найбільш надійних способів облаштувати утеплений фасад. Він дозволяє створити багатошаровий, укріплений фасадний пиріг з відмінною шумо- і теплоізоляцією при мінімальному навантаженні на фундамент. Та й вийшла декоративна поверхня дозволяє додати елементи на свій смак або поекспериментувати з кольорами та текстурами.

Розберемо монтаж і утеплення цим методом поетапно, щоб оцінити майбутній фронт робіт і скласти список актуальних матеріалів.
слои мокрого фасада

З чого сколадається мокрий фасад?

1. Підготовлена чорнова поверхня стіни.

2. Грунтовка.

3. Клейовий розчин.

4. Теплоізоляція для фасаду, закріплена дюбелями.

5. Армуючий шар в клейовому складі.

6. Грунтовка.

7. Декоративна штукатурка, за необхідності фарба поверх.

Етап 1. Підготовка чорнової поверхні

Для будинку в процесі забудови досить збити зайві цементні напливи та вирівняти таким чином поверхню. Отриману чорнову поверхню залишиться тільки очистити від пилу водою і щіткою. В іншому випадку знадобиться:

  • зняти всі настінні елементи – дроти, кондиціонерні блоки тощо;
  • зчистити фарбу будівельним феном;
  • простукати стару штукатурку молотком, збити всі ділянки із запустінням чи виступаючі частини;
  • вирівняти поверхню штукатурною сумішшю.

На завершення рівна поверхня покривається водно-дисперсійною грунтовкою для поліпшеного зчеплення шарів, причому в разі газосилікатних або пінобетонних стін краще наносити кілька шарів, так як матеріали мають високі показники вбирання.

Етап 2. Монтаж теплоізоляції

монтаж базальтовой ваты для фасад➢ В першу чергу необхідно змонтувати цокольний профіль, який буде підтримувати теплоізоляцію та послужить свого роду рівнем. Профіль повинен відповідати ширині утеплювача та монтуватися з зазорами в 2-3 мм по рівній горизонтальній лінії. Лінію відбивають за рівнем на 30 см нижче підлоги всередині приміщення.

➢ Далі замішують клейовий розчин відповідно до інструкції виробника і переходять до нанесення на базальтову вату для фасаду або пінополістирол (докладніше про те, який краще купити фасадний утеплювач – тут).

➢ За правилами клейовий розчин наноситься по периметру плити та трьома-шістьма точками на площі. Після притиснення весь зайвий клей відразу прибирають шпателем. У випадку базальтової вати можна нанести клей на всю площу.

➢ Перший шар ретельно перевіряють рівнем, а кожен наступний монтують в шаховому порядку, щоб стики між плитами перекривалися наступними плитами.

  Примітка:

➢ Зазори між плитами утеплювача неприпустимі, утворені заповнюють залишками утеплювача;

➢ У разі базальтової вати дрібні зазори в 2-3 мм просто затирають теркою для пінопласту;

➢ На кутах укосів (дверних або віконних) плити не стикуються, а навпаки, вирізається прямий кут з цільної плити утеплювача.

➢ Приклеєні плити додатково фіксують дюбелями з розрахунку 6-8 штук на кв.м. утеплювача. Важливо використовувати кріплення відповідні типу утеплювача та матеріалу стін.

Етап 3. Армуючий шар

армирующий слой фасадДо даного етапу приступають через 1-3 дні.

Для додаткової гідроізоляції та кращого скріплення шарів плити утеплювача знову покривають шаром клею. В нього акуратно та рівномірно вдавлюють армуючу сітку зі скловолокна, так, щоб вона залишилася в клейовому розчині. Укладання полотен відбувається внахлест приблизно в 10-15 см. Ділянки, які просвічують, затирають клейовим розчином.

➢ На схилах використовують спеціальні профілі з тієї ж лугостійкою сіткою.

➢ Кути укосів додатково зміцнюють шматками сітки 20х30 см, прикріплюючи їх під кутом 45°.

Етап 4. Нанесення декоративної штукатурки

До наступного етапу також приступають через кілька діб.

Перед роботою стіна знову покривається ґрунтовкою, причому краще використовувати ґрунтовку тієї ж марки, що й обрана штукатурка. Це гарантує максимальну адгезивність шарів. Після проведених робіт потрібно залишити шар сохнути ще на добу.

Мінеральна, акрилова, силіконова або силікатна (на Ваш вибір) штукатурка замішується згідно з інструкціями. За допомогою сталевого шпателя суміш рівномірно наносять на стіну товщиною приблизно 5-10 мм. Залежно від виду декоративної поверхні може знадобитися більше одного шару, проте загальна товщина штукатурного покриття зазвичай не повинна перевищувати 50 мм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *