У нас вже є власна квартира – наша приватна власність і місце відпочинку. На жаль, дуже часто квартира в місті, крім безлічі зручностей, також має кілька мінусів. Одним з них є шум, який може негативно впливати не тільки на домашній затишок, але й перешкоджати хорошому здоровому сну. Якщо ми знаходимося в такій ситуації, варто подумати про звукоізоляцію квартири.
Дуже часто, на етапі проектування внутрішнього виготовлення, ми робимо помилки, які не ізолюють шум і викликають дискомфорт. Сучасні інтер’єри звичайно проектовані так, щоб житло було просторим, з високими стелями. Це може викликати ехо, також називається реверберацією, що означає, що дуже часто тихе прослуховування музики або перегляду фільму по телебаченню також звучить в сусідніх кімнатах. Це пов’язано з тим, що звукова хвиля не зустрічає ніяких перешкод – крім того, інтер’єри тепер модні без штор, килимів або інших предметів.
Проблема з шумом також виникає в старих будинках. Раніше вони будувались економно, часто за цією причиною стіни в таких приміщеннях дуже тонкі. У цих умовах звукова хвиля легко проникає в сусідні кімнати і навіть на інші поверхи. Навіть в дев’яностих і двохтисячних роках акустична ізоляція рідко використовувалась в новобудовах.
Якщо нам подобаються гладкі поверхні стін, і ми хочемо, щоб на полу були тільки високоякісні покриття, ми можемо заглушити кімнату, використовуючи спеціальні рішення, які не коштують дорого, але при цьому успішно справляються з задачами, будуть екологічними і служити довго, не псуючи своим виглядом інтер’єр.
Звукоізоляція стелі.
Розмірковуючи про те, як ізолювати приміщення від звуку, ми повинні думати о стелях, що володіють акустичними властивостями. Звукоізоляція стелі проводиться з мінеральної сировини або гіпсокартону. До недавнього часу їх можна було знайти головним чином в громадських установах, таких як офіси або студентські містечка університетів. Проте виробники, розуміючи потреби сучасного ринку нерухомості, подбали про їх зовнішній вигляд і все частіше використовують в будинках і квартирах. Прикладом ізоляції стелі може виступити матеріал у вигляді мінеральної вати, за допомогою якої може бути зроблена акустична ізоляція в квартирі. В основному звукоізоляція ховається за підвісними або натяжними стелями, і ви можете легко тримати її в чистоті протягом багатьох років, тому що вона антистатична – не збирає пил. Крім того, цей спеціальний мінераловатний звукопоглинальний мат екологічний і не горючий.
Звукоізоляція стін.
Акустична ізоляція квартири повинна включати не тільки стелю, але і стіни. В цьому випадку можна використовувати безліч рішень. Один з них – це спеціальні шпалери – чим грубіше, тим більше їх акустична ізоляція збільшується. Таким чином, звукова хвиля не відбивається на шпалерах і зникає, а не викликає відлуння. Вони також запобігають передачі звуку в сусідні кімнати. Також важливо, щоб деякі типи шпалер можна було пофарбувати або покрити іншими.
Інші елементи, які допомагають «відключити звук», – це спеціальні акустичні панелі. Вони можуть бути встановлені на стінах або їх фрагментах. Акустичні панелі з дерева, покриті різними перфораціями, не тільки роблять кімнату більш тихою, але також можуть стати цікавим елементом дизайну інтер’єру.
Ще одним варіантом звукоізоляції стін є мінвата. Природного походження і вогнетривка, вона дозволяє вам не тільки ізолювати своє житло від небажаних шумів, а також, утеплити його, не боячись за пожежну безпеку.
Іншим способом ізолювати квартиру, який був з ентузіазмом сприйнятий, особливо прихильниками сучасного дизайну інтер’єру, є використання тривимірних декоративних панелей. Вони екологічні і легкі, тому що вони зроблені з кокосових пальмових волокон. Багата текстура декоративних 3D-панелей забезпечує ефективну звукоізоляцію стін.
Шум, особливо для квартир, розташованих в центрі міста, також доходить до них через вікна. Стандартні, пропоновані більшістю виробників, зменьшують звуки до 32 децибел. Коли ми плануємо ізолювати нашу квартиру, замінивши вікна, ми повинні звернути увагу на коефіцієнт згасання шуму – він визначає здатність даної моделі зменьшувати зовнішні шуми. У деяких коефіцієнт згасання складає 42 децибела. Варто відзначити, що зменшення інтенсивності звуку всього на десять децибел призводить до значного зниження шуму.
Є також багато інших аргументів, що акустична ізоляція квартири дуже важлива. Звукоізолюючі стіни і навіть беззвучне приміщення, в якому ми проводимо найбільше часу, благодійно вплинуть на наше здоров’я.