Вибираючи теплоізоляцію для свого будинку або квартири, ми часто бачимо в асортименті будь-якої торговельної марки базальтовий утеплювач з фольгою. Де доцільно його застосовувати і яку роль відіграє фольга? У цій статті ми розглянемо всі найпоширеніші варіанти використання, відзначимо головні відмінності і сфери застосування фольгованого утеплювача.
Що таке фольгована базальтова вата? – це звичайна базальтова вата, з одного боку якої наноситься фольга. У разі високотемпературної ізоляції в вату не додають зв’язуючої речовини, а крім фольги додають сталеву сітку для збереження форми.
Утеплювач з фольгою використовують в основному для таких цілей:
- Ізоляція повітроводів.
- Утеплення лазні і сауни.
- Теплоізоляція трубопроводів.
- Високотемпературна теплоізоляція.
Для кращого розуміння візьмемо продукти світового лідера з виробництва теплоізоляції ROCKWOOL.
Ізоляція повітроводів
Напевно Ви часто бачили в великих супермаркетах або торгових центрах великі труби під стелею? Можливо звертали увагу на ізольовані трубопроводи в паркінгах великих будівель? Це і є ізоляція повітряних магістралей.
Головне завдання такої ізоляції – це пожежна безпека в будівлях, де знаходиться велика кількість людей. Базальтова вата не горить і не дає розповсюджуватися вогню. Таки чином, в разі пожежі, в приміщення буде надходити повітря, що значно збільшить час для евакуації. Другорядне, але теж дуже важливе завдання – звукоізоляція, вата значно знижує шум від потоку повітря в вентиляційних каналах, створюючи звуковий комфорт в приміщенні.
Фольга в даному випадку виконує кілька важливих функцій:
- Декоративна – конструкція виглядає охайно.
- Антиконденсатна – запобігає утворенню конденсату на поверхні повітровода, тим самим захищаючи вату від вологи.
- Зберігає структуру – конструкція схильна до постійної вібрації, і якщо б не було фольги, то дрібні частинки базальту постійно б потрапляли в повітря.
Продукти для ізоляції повітропроводів: ALU LAMELLA MAT, KLIMAFIX.
Утеплення лазні та сауни
В даному випадку все зрозуміло, фольга виступає в ролі пароізоляції, плюс приміщення довше зберігає тепло. Часто фольгований утеплювач комбінують зі звичайним, це робить конструкцію дешевше, а результат виходить такий же. Фольгована вата значно прискорює процес монтажу.
Теплоізоляція трубопроводів
З урахуванням того, що вартість енергоресурсів зростає щороку, ізоляція труб з гарячою водою стає вже обов’язковою. Всі підприємства і комунальні господарства намагаються зменшити втрати тепла. Базальтова вата для цього випадку підходить за всіма параметрами. Найпоширенішим продуктом є ALU LAMELLA MAT, робочий температурний діапазон для кам’яної вати – до 250 ° C, для фольгованої сторони – до 80 ° C.
Фольга виконує кілька функцій:
- Декоративна – приємний зовнішній вигляд магістралі.
- Антиконденсатна – не утворюється конденсат на трубі.
- Зберігає структуру – волокна з часом не осипаються.
Часто необхідно ізолювати магістралі кондиціонерів, в цьому випадку базальтова вата також добре впорається з поставленим завданням.
Ізоляція поверхні з високою температурою
Це окрема категорія фольгованого утеплювача, де застосовується базальтова вата середньої щільності 80 кг/м3. Номінальний температурний режим – до 640 °C. Варто відзначити важливий момент – чим більше температура ізольованої поверхні, тим більше тепловтрати. Наприклад, при робочій температурі 100 °С коефіцієнт теплопровідності становить λ = 0,045 Вт/м*К, а при температурі 200 °С λ = 0,062 Вт/м*К (параметри для вати CONLIT MAT). Перед тим, як купити фольгований утеплювач, це обов’язково варто враховувати. При виготовленні вати не використовується сполучна і клей для фольги, високий температурний режим не дозволяє цього робити. Форму і обсяг утеплювача тримає гальванізована або нержавіюча сталева сітка, яка з’єднана з ватою за допомогою оцинкованої або нержавіючої проволоки.
Основні сфери застосування:
- стінки котлів,
- сталеві димоходи,
- парові і водяні турбіни,
- компресори,
- промислові магістралі.
Фольга виконує кілька функцій:
- Декоративна – конструкція виглядає охайно.
- Антиконденсатна – не утворюється конденсат на трубі.
- Зберігає структуру – товщина утеплювача не змінюється.