Утеплення внутрішніх стін – тонка робота, що вимагає суворого дотримання технологій. В іншому випадку вони можуть почати накопичувати вологу та обростати грибком. Сьогодні ми обговоримо, як уникнути головних ризиків і від чого напряму залежить ефективність такої теплоізоляції.
Чи можна утеплити внутрішні стіни самостійно?
Зазвичай для утеплення зсередини звертаються до перевірених професіоналыв, але в ряді випадків можна впоратися і своїми силами. Давайте розберемося, чому це настільки тонка тема та в якому випадку можна обійтися без фахівця.
Основна проблема при утепленні внутрішніх стін – це конденсація вологого повітря прямо в стіні. При зовнішньому утепленні холодне та тепле повітря (з боку вулиці та всередині будинку) стикаються і перетворюються на вологу десь на рівні утеплювача, що ніяк не впливає на декоративну обробку і саму стіну. У разі внутрішнього утеплення точка конденсації (так звана «точка роси») часто змінює своє положення, тобто потоки повітря різної температури стикаються і перетворюються на конденсат прямо в стіні. Таким чином починають проявлятися цвіль і грибок, псується декоративне оздоблення і порушується міцність самої стіни.
Проте, якщо точка роси знаходиться в безпечному діапазоні, можна утеплити внутрішні стіни своїми руками, без допомоги професіоналів чи їх технічних розрахунків.
Що потрібно для попереднього розрахунку точки роси в стіні?
Інструментарій:
- Стандартний кімнатний термометр;
- Пірометр (безконтактний аналог);
- Гігрометр для визначення рівня вологості;
- Вимірювальна рулетка.
Поетапна інструкція:
- За допомогою рулетки відступіть півметра від стіни, а потім півметра від підлоги.
- На цьому рівні заміряйте температуру повітря і процентний рівень вологості.
- Виходячи з отриманих змінних знайдіть температуру точки роси в таблиці нижче.
- Пірометром виміряйте температуру стіни на тому ж рівні.
- Відніміть від температури стіни показник, знайдений у таблиці.
- Якщо різниця не перевищує 4˚С – можна утеплити будинок зсередини своїми руками, так як точка роси буде приблизно на рівні утеплювача і конденсат не збиратиметься в чорновій стіні.
Додаткові рекомендації
- Якщо різниця вищезазначених показників перевищує 4-и градуси – необхідно звернутися до професіоналів, які врахують коливання температур в усі сезони, особливості місцевості та спосіб експлуатації будинку;
- У будь-якому випадку подбайте про якісну пароізоляційну мембрану, тим більше якщо вирішили купити мінвату для утеплення стін;
- Не економте кошти та житлоплощу – якісне утеплення зумовлює шар ізоляції близько 100 мм;
- Перед монтажем утеплювача обов’язково обробіть стіну антигрибковими сумішами;
- При внутрішньій теплоізоляції важливо забезпечити хорошу вентиляційну систему в приміщенні.