Звукоізоляція стін. Необхідність або примха?
Мінеральна вата є незамінним матеріалом для звукоізоляції стін в квартирі і будинку, горищ, стель і перегородок усередині неї. Слідує, проте, пам’ятати, що мінеральну вату можна визначити як звукопоглинальний матеріал. Також важлива акустична ізоляція усієї оболонки будівлі (наприклад, перегородки, виконані в гіпсокартонній системі, де мінеральна вата відіграє важливу роль). Слід зазначити, що акустична цілісність цієї конструкції значною мірою залежить від методу роботи і якості матеріалів використовуваних для акустичної ізоляції. Досвідчені майстри рекомендують мінеральну вату як найбільш ефективну звукоізоляцію і не лише із-за сприятливих параметрів звукопоглинання, але і із-за простоти складання і герметичності усієї конструкції.
Як ізолювати стелю і стіни?
Ми часто хочемо ізолювати кімнату від шумів, що нас турбують і звуки, що лунають з квартири над нами. Варто подумати про те, щоб обеззвучити стелю. Хорошим способом цього добитися буде використання в кімнаті підвісної стелі, яка пригнічує звуки, що лунають згори, поглинає їх усередині кімнати. Простір між фактичним і підвісним стелями повинно бути заповнено ізоляційним матеріалом, наприклад мінеральною ватою. Чим вище товщина і щільність ізолятора, тим краще ефективність від звукоізоляції для стелі.
Кам’яна вата також може використовуватися для покриття стін. Єдиним мінусом такого рішення є зменшена площа квартири. Але вона не настільки значно зменшується, що варто нехтувати комфортом і тишею. При виборі матеріалу для акустичної ізоляції перегородок ми повинні враховувати декілька дуже важливих чинників. Спочатку перевірте параметри звукопоглинання матеріалу.Основним параметром, що характеризує звукопоглинальні властивості будівельних виробів, коефіцієнт реверберірующего звукопоглинання який набуває значень від 0 до 1. Значення 1 означає, що звук повністю поглинений, і 0, що він повністю відбився. Продукція Роквул, а саме Роктон має найвищий звукопоглинальний клас завтовшки 100 мм. Це означає, що шум, витікаючий ззовні кімнати, буде поглинений і не перешкодить нам працювати або відпочивати.
Кам’яна вата з часом не зсихається і зберігає довготривалу стабільність розмірів – це усуває ризик проміжків і забезпечує безперервність ізоляції. Кам’яна вата, завдяки своїй гнучкій структурі, щільно заповнює структуру – вона гарантує відмінну акустичну ізоляцію на довгі роки.
Щоб виконати розділення приміщень, що відповідають вимогам акустики і вогнезахисту, вам не треба використати трудомісткі або складні рішення. Досить зробити легкі перегородки ізоляцією, виконаною з використанням плит Роквул Роктон, наприклад, на одній сталевій конструкції з двостороннім подвійним облицюванням, виконаним в сухій будівлі. Системи гіпсокартону створюють необмежені варіанти дизайну інтер’єру і є альтернативою традиційним, зведення перегородок з цегли або газобетону. Сухий метод швидше, більше екологічний, а саме складання набагато простіше і чистіше. Крім того, поверхнева вага стіни у декілька разів нижче, ніж у разі традиційних технологій.