Теплопроводность утеплителя

Теплопровідність утеплювача

Для того, щоб можна було розрахувати необхідний шар утеплювача ми повинні враховувати масу чинників, не тільки характеристики самого утеплювача, але і вологість, і матеріал стін. Для цього використовують коефіцієнт теплопровідності λ (лямбда) [Вт/м·К]. Цей коефіцієнт показує кількість теплоти, що проходить через матеріал за одиницю часу при різниці температур в 1 градус.

Розрахунок утеплення

Простіше кажучи, це кількість теплової енергії, яка проходить через утеплювач товщиною 1 метр за секунду, якщо різниця температур всього 1 градус.

Які бувають коефіцієнти теплопровідності.

На теплопровідність сильно впливає вологість, тому останнім часом виробники проводять лабораторні випробування для умов, де враховується невелика кількість вологи в утеплювачі. Він так і називається – коефіцієнт теплопровідності в умовах експлуатації, і має індекс «Б». Європейський виробник найчастіше пише на своїй продукції декларований коефіцієнт теплопровідності з індексом «Д».

λД – виводять на підставі статистики результатів лабораторних випробувань. Характеристика означає, що 90% продукції даного виробу має кращу теплопровідність, ніж задекларована з ймовірністю понад 90%.

Такий коефіцієнт варто використовувати в попередніх розрахунках, так як незначна кількість вологи, яка присутня в реальних умовах, може істотно вплинути на вибір товщини.

λБ – заміряють в лабораторних умовах при температурі 10 (± 0,3) градусів Цельсія і вологості Wб – 1%, тобто маса вологи по співвідношенню до ваги сухого зразка 1/100.

Саме цей показник варто враховувати при розрахунках товщини утеплювача.

Порівняльний розрахунок втрат тепла.

Для прикладу порівняємо, як сильно відрізнятиметься теплопровідність в реальних умовах для продуктів компанії ROCKWOOL і для зразка вітчизняного виробника.

Для розрахунку візьмемо фасадні утеплювачі з базальтової вати – новинку на ринку України Frontrock 35 з λБ = 0,0373 Вт/(м·К), і утеплювач вітчизняного виробника з коефіцієнтом  λБ = 0,045 Вт/(м·К). На перший погляд різниця в 0,0077 Вт/(м·К) не може глобально вплинути на втрати тепла, але коли площа стін будинку 300 і більш м2 це може бути істотна різниця.

Розрахунок утеплення

Вихідні дані:

площа утеплення стін – 240 м2 (двоповерховий будинок з висотою стель 3 м),
товщина утеплювача – 100 мм,
різниця температур – 30 ° C.

Формула для розрахунку теплопровідності виглядає так:

Q = s * t * λ / d

Де s – площа поверхні, t – різниця температур, λ – коефіцієнт теплопровідності в умовах експлуатації, d – товщина утеплювача.

Для вітчизняного виробника:

Q = 240 * 30 * 0.045 / 0.1 = 3240 Вт, або 3,24 кВт

Для Frontrock 35:

Q = 240 * 30 * 0.0373 / 0.1 = 2686 Вт, або 2,686 кВт

Ці цифри на практиці означають, що теплові втрати для стін будинку за добу складуть:

Для вітчизняного виробника

3,24*24=77,76 кВт⋅г

Для Frontrock 35

2,686*24 = 64,46 кВт⋅г

Різниця за добу становить – 13,30 кВт⋅г.

ВИСНОВОК: Як ми бачимо, ефективність утеплювача роквул на 20% краще, а це значить, що витрати на опалення будуть пропорційно менше.

Цей приклад не враховує теплопровідність матеріалу стін і теплопровідність штукатурки, але ми вже можемо зробити висновок, що навіть така маленька різниця коефіцієнта теплопровідності (0,0077) може значно впливати на втрати тепла в масштабах середнього будинку.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *