Базальтовий утеплювач – це теплоізоляційний матеріал на основі розплавленого каменю базальтової породи. Процес виробництва починається при температурі в 1500 градусів та складається з декількох послідовних етапів, в результаті яких і отримують звичайні плити. Сам процес може відрізнятися в залежності від виробника, але відмінності мінімальні, в цілому він практично однаковий.
З чого складається кам’яна вата?
Як уже писалося вище, сировиною для виробництва служить натуральний продукт – камінь, а саме – його базальтова порода. Але це не єдина складова. Для того, щоб досягти всіх тих властивостей, які характерні для мінеральної вати, в неї необхідно також додати деякі супутні речовини, наприклад:
- Зв’язуючі, для зчеплення волокон
- Гідрофобізатор для того, щоб матеріал не псувався від короткочасного впливу води
Обидві речовини містяться в мінімальній кількості, вони розраховуються, щоб виконувати свою основну функцію і не більше. Наприклад, кількість зв’язуючої речовини в утеплювачі Rockwool мінімальне, порівняно з конкурентами. Це було досягнуто завдяки використанню власної технології отримання ниток і формування плит. Волокна для кам’яної вати виготовляються достатньої довжини і переплітаються між собою, що забезпечує міцність. Зв’язуючого необхідно зовсім невелика кількість, виключно для надійності.
Як виготовляється кам’яна вата
Сировина для виготовлення утеплювача Роквул – це базальтова порода, як відомо вона тверда. Так що ж необхідно зробити для того, щоб камінь перетворився в найтонші нитки? Нижче наведена послідовність виготовлення готового продукту, за якою виготовляється утеплювач Rockwool:
- Базальт в тому вигляді, в якому його добули, передається в піч з температурою 1500 градусів і розплавляється.
- У розплавленому вигляді він потрапляє в центрифугу, де під дією потоків повітря перетворюється на волокна. На цьому етапі також додається сполучний матеріал і гідрофобізатор
- На наступному етапі за допомогою маятникового розкладальника волокнам надається хаотичний напрям і формуються плити
- Далі виконується подвійна полімеризація, тобто іншими словами випал в печі, за рахунок чого сполучний матеріал твердішає. До речі, саме завдяки подвійному випалу фасадного утеплювача, через штукатурку в майбутньому не проступають плями, тому що вся сировина полімеризована.
- Процес виробництва закінчується розрізанням і пакуванням їх у плівку.
Власне це і весь процес виготовлення. Загальний принцип у всіх виробників однаковий, а ось дрібні деталі, які в кінцевому підсумку і впливають на якість, різняться між собою. Тільки Роквул зміг створити досить довгі волокна і їх розташування, що стало підставою до максимального скорочення кількості сполучного матеріалу. А це впливає на теплоізоляційні характеристики, коефіцієнт теплопровідності, термін служби, безпеку для здоров’я та інше. Саме тому Роквул може гарантувати термін служби до 100 років і безпечне застосування навіть всередині приміщення.
Прочитати більше про теплоізоляцію Rockwool ви можете в статті: «Утеплювач Rockwool – теплоізоляція для всіх будівельних і інженерних конструкцій“