технічна теплоізоляція

Технічна ізоляція: де застосовується, види

Технічна ізоляція – це, по суті, звичний утеплювач з однією лише різницею – матеріал значно витриваліший за аналоги. Технічний утеплювач повинен справлятися з високими виробничими температурами, вібраціями від обладнання, підвищеними вимогами до пожежної безпеки та вологостійкості ізоляції, вагомими механічними навантаженнями. Ну і звичайно залишатися екологічним, щоб уберегти здоров’я робітників або мешканців будинку. З урахуванням найвищих вимог велика частина такої продукції випускається з органічного сучасного утеплювача – базальтової вати.

технічна ізоляціяДе використовують технічну ізоляцію?

Технічна ізоляція незамінна як в приватному, так і в промисловому будівництві. Розглянемо сферу її застосування, починаючи з побутових завдань і закінчуючи масштабними виробництвами.

Лазні, сауни

Застосування актуальне як для побутових, так і для комерційних завдань. Оскільки лазні повинні ідеально підтримувати високі температури та вологість – в них також використовується фольгована теплоізоляція. Єдина різниця – фольга розгортається всередину приміщення, щоб відбивати теплові хвилі і не пропускати пари до несучих конструкцій.

Рекомендації щодо вибору ізоляції: як і для промислових будівель, для лазні головне вибрати негорючий фольгований утеплювач, який не піддається температурному розширенню. Оскільки органічні матеріали найменш підвладні коливанням температур, кращим вибором буде довговічна базальтова вата з одностороннім фольгуванням.

Теплоізоляція водопровідних труб

Застосування актуальне для приватних будинків та дачних ділянок. Водопровідні труби, прокладені в сирій землі, в зимовий період можуть розриватися через розширення накопиченої та замерзлої води. Крім того, металеві труби необхідно захистити від вогкості та перепаду температур, щоб уникнути утворення конденсату, для чого і використовують фольгований технічний утеплювач.

Рекомендації щодо вибору ізоляції: ідеально підійде готова «шкаралупа» під стандартний діаметр труб, наприклад, Rockwool Otulina.

Димоходи та вентиляційні системи

Утеплення витяжних систем актуально як для цивільних, так і для промислових будівель. Вентиляційна система проходить через весь будинок, тому вона потребує захисту від перепадів температури. В іншому випадку на повітроводах виникає конденсат, а потім і корозія, що істотно скоротить термін служби всієї системи. Для промислових об’єктів прискорене старіння системи критичне – це може поставити під загрозу робітників. Для торгових центрів та інших громадських місць – ізоляція повітроводів забезпечує відсутність шумів і пожежна безпека, додає часу на евакуацію в разі загоряння.

Рекомендації щодо вибору ізоляції: шумоізолюючий матеріал, стійкий до високих температур (особливо актуально для димоходу), еластичний і в той же час високоміцний. Ідеально підійде мат з базальтової вати, наприклад, Rockwool Alu Lamella Mat.

Котли, печі

Основні причини ізоляції котлів – це забезпечення безпечної температури поверхні та збільшення загальної продуктивності за рахунок усунення тепловтрат. І безпека, і енергоефективність важливі в будь-яких масштабах – від приватного будинку до великого підприємства.

Рекомендації щодо вибору ізоляції: матеріал зі стійкістю до високих температур, еластичний і високоміцний. Для підприємств з габаритними котлами актуальна двошарова ізоляція – гнучкий армований мат і щільні плити поверх. Таким чином утеплювач не буде боятися тех. навантажень, наприклад, на кришку котла. Ідеально підійде армований мат з базальтової вати Rockwool Conlit Mat і щільні стандартні плити.

Резервуари та технологічні трубопроводи

ізоляція резервуарів
Промислове застосування. Резервуари і труби для транспортування речовини ізолюють за цілою низкою причин, в залежності від їх наповнення: для підтримки температури всередині, забезпечення пожежної безпеки, захисту металевої поверхні від корозії і конденсату, для шумоізоляції, для утримання летючих хімічних сполук усередині.

Вибір відповідного матеріалу буде повністю залежати від призначення резервуара, тому краще звернутися до профільного фахівця.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *