Фасадный утеплитель

Фасадний утеплювач

Теплоізоляція 21 століття або сучасні теплоізоляційні матеріали.

Ефективна теплоізоляція – це перш за все хороший ізоляційний матеріал. Однак це не просто пінопласт або мінеральна вата. Виробники постійно вдосконалюють свою пропозицію, надаючи нам можливість робити більше вибору. Ми представляємо нові фасадні утеплювачі, які можна використовувати при плануванні домашньої ізоляції.

Так як сьогодні більшість фасадів утеплюють базальтовою ватою давайте розглянемо які бувають види фасадного утеплювача, і який краще підібрати для свого будинку.

Утеплювач для штукатурного фасаду.

Можна виділити 2 види плит базальтової вати:

  • Однорідна щільність
  • Два шару з різною щільністю (двошарові)

Однорідна щільність – питома вага всієї плити однакова, наприклад, у поширеного продукту FRONTROCK S щільність 110 кг/м3. Товщина плит цього утеплювача в лінійці ROCKWOOL від 20 мм до 50 мм з кроком в 10 мм.

Двошарові – плити, що складаються з 2 шарів. Це авторська розробка компанії ROCKWOOL. Для прикладу можемо взяти такий продукт як FRONTROCK MAX E. Нижній шар (кріпиться до стіни) має щільність 80 кг/м3, верхній шар (зовнішній) більш щільний – 150 кг/м3. Товщини у цієї лінійки від 80 до 200 мм. Які плюси у двошарової вати? Чому краще утеплювати двошаровими плитами?

Кращий утеплювач для фасаду

Переваги двошарових плит:

Здається, що нічого особливо не змінилося, матеріал один і той же, сполучні компоненти однакові, але монтаж і експлуатація значно змінилися. Якщо щільність нижнього шару не висока, то це дає можливість не готувати ідеально стіни (або старий будинок). Всі нерівності фасаду не перешкоджатимуть монтажу, тому що нижній шар адаптується до поверхні, це в результаті дасть нам ідеально рівний фасад. Більш щільний зовнішній шар буде краще тримати штукатурку, що надалі впливатиме на термін служби фасаду.

Однорідні плити краще використовувати на віконних укосах і в дверних отворах, так як їх товщина не велика.

Утеплювач для вентильованого фасаду.

Вентильовані фасади можуть використовуватися як в кам’яних, так і в залізобетонних або каркасних конструкціях. Вони працюють особливо, коли вам потрібно пристосувати архітектурну форму будівлі до вже існуючих будівель. Конструкції повинні бути спроектовані з урахуванням вимог, включених в технічні сертифікати, що стосуються всього комплекту виробів для виконання вентильованого фасаду, випущених на основі ETAG 034.

Вентильована фасадна система складається з основи, ізоляційного шару, який щільно прилягає до поверхні стіни і облицювання.

Зовнішній захист (фасадні панелі) від впливу погодних умов. Між ізоляційним шаром і пластинами є зазор, який забезпечує вільний потік повітря. Збірка вентильованих фасадів є ідеальним способом не тільки для утеплення, а й для поліпшення зовнішнього вигляду будівлі.

Говорячи о таких теплоізоляційних системах, не можна забувати о фундаментах, плінтусах або стінах підвалу. Там ізоляція повинна бути вологостійкою і довговічною. Таким чином, в чутливих зонах можна розташувати пінополістирольні плити зі зниженим поглинанням вологи або екструдований полістирол. Завдяки закритій комірчастій структурі вони стійкі не тільки до води і ударів, а й до біологічної корозії.

Утеплювач для вентфасадів з базальтової вати, як і для штукатурних, теж можна розділити на кілька видів:

  • Однорідної щільності
  • Двошарові
  • Кашована базальтова вата
Кашована базальтова вата

Двошарова кашована базальтова вата

Перші 2 варіанти такі ж як у утеплювача для штукатурних фасадів. Кашована мінеральна вата – це плити, які покриті скловолокном. Таке покриття служить замість гідробар’єру, воно перешкоджає попаданню вологи в утеплювач, і вивітрюванню волокон.

Варто зазначити що вентильовані фасади найчастіше використовуються в великих житлових комплексах, торгових центрах, або державних будівлях. Незважаючи на високу вартість системи є кілька важливих плюсів. Експлуатація фасаду будівлі не вимагає великих витрат, неповторний вигляд будівлі, великий вибір облицювального матеріалу.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *