Фольгированный утеплитель РОКВУЛ

Фольгований утеплювач

Вибираючи теплоізоляцію для свого будинку або квартири, ми часто бачимо в асортименті будь-якої торговельної марки базальтовий утеплювач з фольгою. Де доцільно його застосовувати і яку роль відіграє фольга? У цій статті ми розглянемо всі найпоширеніші варіанти використання, відзначимо головні відмінності і сфери застосування фольгованого утеплювача.

Що таке фольгована базальтова вата? – це звичайна базальтова вата, з одного боку якої наноситься фольга. У разі високотемпературної ізоляції в вату не додають зв’язуючої речовини, а крім фольги додають сталеву сітку для збереження форми.

Утеплювач з фольгою використовують в основному для таких цілей:

 1. Ізоляція повітроводів.
 2. Утеплення лазні і сауни.
 3. Теплоізоляція трубопроводів.
 4. Високотемпературна теплоізоляція.

Для кращого розуміння візьмемо продукти світового лідера з виробництва теплоізоляції ROCKWOOL.

Ізоляція повітроводів

Напевно Ви часто бачили в великих супермаркетах або торгових центрах великі труби під стелею? Можливо звертали увагу на ізольовані трубопроводи в паркінгах великих будівель? Це і є ізоляція повітряних магістралей.

Фольгований утеплювач - ізоляція повітроводів

Головне завдання такої ізоляції – це пожежна безпека в будівлях, де знаходиться велика кількість людей. Базальтова вата не горить і не дає розповсюджуватися вогню. Таки чином, в разі пожежі, в приміщення буде надходити повітря, що значно збільшить час для евакуації. Другорядне, але теж дуже важливе завдання – звукоізоляція, вата значно знижує шум від потоку повітря в вентиляційних каналах, створюючи звуковий комфорт в приміщенні.

Фольга в даному випадку виконує кілька важливих функцій:

 1. Декоративна – конструкція виглядає охайно.
 2. Антиконденсатна – запобігає утворенню конденсату на поверхні повітровода, тим самим захищаючи вату від вологи.
 3. Зберігає структуру – конструкція схильна до постійної вібрації, і якщо б не було фольги, то дрібні частинки базальту постійно б потрапляли в повітря.

Продукти для ізоляції повітропроводів: ALU LAMELLA MAT, KLIMAFIX.

Утеплення лазні та сауни

В даному випадку все зрозуміло, фольга виступає в ролі пароізоляції, плюс приміщення довше зберігає тепло. Часто фольгований утеплювач комбінують зі звичайним, це робить конструкцію дешевше, а результат виходить такий же. Фольгована вата значно прискорює процес монтажу.

Фольгований утеплювач - утеплення лазні та сауни

Теплоізоляція трубопроводів

З урахуванням того, що вартість енергоресурсів зростає щороку, ізоляція труб з гарячою водою стає вже обов’язковою. Всі підприємства і комунальні господарства намагаються зменшити втрати тепла. Базальтова вата для цього випадку підходить за всіма параметрами. Найпоширенішим продуктом є ALU LAMELLA MAT, робочий температурний діапазон для кам’яної вати – до 250 ° C, для фольгованої сторони – до 80 ° C.

Фольга виконує кілька функцій:

 1. Декоративна – приємний зовнішній вигляд магістралі.
 2. Антиконденсатна – не утворюється конденсат на трубі.
 3. Зберігає структуру – волокна з часом не осипаються.

фольгований утеплювач - ізоляція труб

Часто необхідно ізолювати магістралі кондиціонерів, в цьому випадку базальтова вата також добре впорається з поставленим завданням.

Ізоляція поверхні з високою температурою

Це окрема категорія фольгованого утеплювача, де застосовується базальтова вата середньої щільності 80 кг/м3. Номінальний температурний режим – до 640 °C. Варто відзначити важливий момент – чим більше температура ізольованої поверхні, тим більше тепловтрати. Наприклад, при робочій температурі 100 °С коефіцієнт теплопровідності становить λ = 0,045 Вт/м*К, а при температурі 200 °С λ = 0,062 Вт/м*К (параметри для вати CONLIT MAT). Перед тим, як купити фольгований утеплювач, це обов’язково варто враховувати. При виготовленні вати не використовується сполучна і клей для фольги, високий температурний режим не дозволяє цього робити. Форму і обсяг утеплювача тримає гальванізована або нержавіюча сталева сітка, яка з’єднана з ватою за допомогою оцинкованої або нержавіючої проволоки.

Основні сфери застосування:

 • стінки котлів,
 • сталеві димоходи,
 • парові і водяні турбіни,
 • компресори,
 • промислові магістралі.

фольгирфольгований утеплювач - високотемпературна ізоляціяованный утеплитель - высокотемпературная изоляция

Фольга виконує кілька функцій:

 1. Декоративна – конструкція виглядає охайно.
 2. Антиконденсатна – не утворюється конденсат на трубі.
 3. Зберігає структуру – товщина утеплювача не змінюється.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *