как выбрать утеплитель советы от профессионалов

5 головних помилок при виборі утеплювача

У сьогоднішній статті поговоримо про те, як вибрати утеплювач і не зробити 5 головних помилок на думку професіоналів. Просте та коротке пояснення стане відмінним путівником для тих, хто вперше задумався про теплоізоляцію.

Помилка №1: не відштовхуватися від зони утеплення

Перше, з чого варто виходити при виборі утеплювача – це зона будинку, яку в планах утеплити. І справа не тільки в тому, що половина утеплювачів поділена на лінійки з певним призначенням, а й в тому, що існують готові рішення, перевірені кожним майстром. Наприклад, для цокольної частини будинку та утеплення по грунту кращим вважається екструдований пінополістирол, а для покрівлі або каркасних стін – базальтова вата.

Помилка №2: вибір матеріалу за щільністю

Переходити до вибору щільності утеплювача варто тільки після того, як буде обраний матеріал ізоляції. Пов’язано це з тим, що у кожного утеплювача свій діапазон щільності. Наприклад, для фасаду використовується пінопласт з щільністю 45 кг/м³ або ж базальтова вата з щільністю 80-150 кг/м³. Звичайно, «пінопластовий» фасад буде м’якшим і більш схильним до механічних пошкоджень, але обидва утеплювача впораються з вагою декоративного покриття. Більш щільний пінопласт знайти просто не вдасться.

Помилка №3: паропроникність не важлива 

Паропроникність стін – не вигадка, а важливий параметр теплоізоляційної конструкції. В утепленій стіні повинен відбуватися повітрообмін, щоб не розвивалася цвіль та вологість в приміщенні залишалася помірною. Особливо це актуально для приміщень з уже наявною вогкістю повітря.

Високо. паропроникністю відрізняються такі утеплювачі як базальтова вата, легкий пінополіуретан, скловата (вона ж мінеральна вата).

Помилка №4: нерозуміння принципу енергоефективності

Прийнято оцінювати енергоефективність утеплювача за коефіцієнтом теплопровідності, чим він менший – тим краще буде зберігати температуру. Однак мало хто знає, що в процесі експлуатації теплопровідність матеріалу змінюється через конденсат (вологу), що скупчився в теплоізоляційному шарі. Якщо для синтетичних матеріалів цей процес не грає ролі (для екструдера, пінопласту, ППУ), то утеплювачі з натуральних волокон трохи змінюються в показниках (скловата, мінвата, базальтова вата, корковий агломерат тощо).

Таким чином, при виборі базальтової вати, наприклад, потрібно розраховувати товщину утеплювача виходячи з тех. характеристики «теплопровідність в умовах експлуатації». На цьому етапі часто виявляється, що більш дешеві марки вати потрібно використовувати потовщеним шаром, а значить ні про яку економію мова не йдеться і краще купити базальтову вату Роквул, наприклад, але шаром 125 мм замість 150-и. Так за одні й ті ж гроші можна отримати ефективне утеплення і більш тонкі стіни, що особливо актуально при внутрішньому утепленні будинку.

Помилка №5: екологічність – просто сучасний тренд 

Еко утеплювачі – це не просто тренд, але і цілком розумна вимога до будматеріалу.

По-перше, синтетичні утеплювачі (екструдер, пінопласт, ППУ) часто не відповідають вимогам пожежної безпеки, вони горять або тліють і виділяють отруйний дим. Від утеплення пінопластом в цивільному будівництві відмовилися недарма.

А по-друге, виділення стиролу або формальдегіду щодня провокує появу алергії у мешканців будинку, адже ці речовини поступово накопичуються в організмі. Так навіть доросла людина з безпроблемним здоров’ям може несподівано зіткнутися з алергічними реакціями і навіть астмою.

Детальніше про те, який еко утеплювач купити, читайте в минулій статті – «Добірка еко-утеплювачів».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *