Про кам’яну вату Роквул

Каменная вата Роквул Rockwool

Кам’яна вата Rockwool – це теплоізоляційний матеріал найвищої якості, який виготовляється з природної сировини – натурального базальту. Завдяки цьому її дозволено застосовувати навіть в приміщеннях з високими вимогами як до екологічності, так і пожежної безпеки.

Тільки завдяки постійному удосконаленню технології виробництва Роквул домігся такої якості, й зараз продукція безперечно є найкращою на ринку будівельних матеріалів. Унікальна технологія, яку досі ніхто з виробників мінеральної вати не зміг повторити й досягти максимальної довжини волокон та їх хаотичного розташування в плитах (завдяки цій технології зменшується зміст сполучного матеріалу, що збільшує термін експлуатації та покращує показники теплопровідності.

Як виготовляється  кам’яна вата?

Процес виготовлення кам’яної вати досить складний, саме тому його складно провести на найвищому рівні, надавши кінцевому матеріалу всі необхідні властивості. Тільки завдяки багаторічному досвіду і постійним випробуванням Роквул змогли домогтися дійсно високої якості. Весь процес налагоджений до найменших деталей, але незважаючи на це –  постійно вдосконалюється. Результатом чого є нові продукти, які постійно поповнюють ринок утеплювачів з кам’яної вати.
Производство каменной ваты Роквул Rockwool

Процес виробництва кам’яної базальтової вати складається з декількох послідовних етапів:

  1. Камінь плавиться при температурі 1500 °C
  2. Розплавлений базальт потрапляє в центрифугу, де під дією потужних потоків повітря видуваються довгі й тонкі волокна
  3. У волокна додається невелика кількість сполучного матеріалу і гідрофобізатор
  4. При використанні маятникового розкладника, волокнам задається хаотичний порядок, завдяки якому вони міцно зчіплюються один з одним. Також на цьому етапі задається і щільність утеплювача
  5. Готові плити полімеризуються в камері при температурі 200 °C. Всі плити проходять процедуру подвійного випалу, внаслідок чого в них відсутні частинки нерозплавленого базальту або сполучного матеріалу
  6. На завершення відбувається розрізання на необхідний розмір і упаковка

Це і весь процес виробництва. Звичайно, загальні принципи у всіх виробників однакові. Але саме за рахунок таких нюансів, як максимальна довжина волокон, якої не можуть домогтися інші, базальтова вата Роквул має величезну перевагу.

Особливості кам’яної вати Rockwool

Як і у будь-якого матеріалу, у утеплювача є свої характеристики, орієнтуючись на які його можна порівнювати з аналогами та робити свій вибір.

Коефіцієнт теплопровідності базальтової вати Rockwool – основний показник

Коэффициент теплопроводности каменной ваты Роквул RockwoolГоловною характеристикою теплоізоляційних матеріалів є коефіцієнт теплопровідності. Чим менше його значення, тим гірше відбувається обмін температурами через матеріал.

Кам’яна вата Роквул має кращий коефіцієнтом теплопровідності, що було досягнуто завдяки вдосконаленій технології виробництва. Вибудовується проста залежність. Тепло зберігається в повітряних осередках, чим їх більше, тим більше його збережеться, а значить показники теплопровідності будуть краще.  Але при додаванні сполучного матеріалу, який тримає волокна разом, кількість осередків зменшується, відповідно теплотехнічні характеристики погіршуються. Але чим більш довгі волокна, тим менше сполучного матеріалу необхідно, оскільки вони міцно тримаються самі по собі. Якраз внаслідок цього, теплотехнічні показники базальтової вати Rockwool перевершують матеріали конкурентів, оскільки ніхто з них досі не зміг досягти необхідної довжини, компенсуючи це великим вмістом сполучного матеріалу.

Термін служби базальтової вати Роквул
Каменная вата Роквул долговечность Rockwool

На всю кам’яну вату Rockwool термін служби складає 50 років, а для деяких продуктів він досягає 100 років. Тут також необхідно згадати про сполучні та інші речовини, які додаються при виготовленні, оскільки саме вони схильні до старіння, погіршуючи технічні показники з часом. А як вже писалося, в Rockwool мінімальна кількість добавок, саме тому і досягається такий тривалий термін служби, яким не може похвалитися не один конкурент.

 

 

Вредность каменной ваты Роквул Rockwool

Базальтова вата Роквул нешкідлива для здоров’я

Для виготовлення утеплювача використовується виключно природна сировина – базальтовий камінь. Як і інші природні матеріали він абсолютно нешкідливий. Небезпеку складають лише хімічні речовини, які додаються в процесі виробництва. Як вже неодноразово писалося вище їх зміст мінімальний, чого не можна сказати про інших виробників.

Rockwool – перша теплоізоляція яка отримала знак EcoMaterial Green. Це означає що продукція абсолютно безпечна для здоров’я людини і може використовуватися навіть всередині будинку або квартири, в приміщеннях з підвищеними вимогами, таких як дитячі кімнати і спальні.

 

Пожежна безпека
Каменная вата Rockwool Роквул не горит

Ізоляція з кам’яної вати не тільки не горить сама, але і перешкоджає поширенню вогню при загорянні. Тому вона тільки збільшує безпеку будинку. При впливі вогню не виділяються дим, не накопичується жар, не випаровуються шкідливі речовини і не утворюються гарячі краплі. Саме тому її можна сміливо застосовувати для ізоляції шляхів евакуації й інженерних конструкцій.

 

Звукоизоляция каменная вата Роквул RockwoolАкустичний комфорт

Пориста структура утеплювача і хаотичне розташування волокон створюють прекрасну перешкоду поширенню шуму. Таким чином всі ізоляційні матеріали Роквул можна використовувати в якості звукоізоляції. Більш того, якщо необхідний матеріал виключно з метою звукоізоляції, Роквул провів випробування на Rockton, який рекомендований до застосування в акустичних стелях, шумозахисних екранах і навіть у студіях і концертних залах.

 

Классификация теплоизоляционных материалов Роквул Rockwool

Як класифікуються теплоізоляційні матеріали

Особливістю концерну Rockwool є те, що вони випускають продукцію, яка спеціалізована на застосування в тій чи іншій конструкції. Тому при виготовленні продукції враховуються всі особливості її майбутнього застосування, що своєю чергою самим позитивним чином впливає на якість.

Основна класифікація утеплювачів Роквул відбувається саме по застосуванню:

  • Похилі або плоскі покрівлі
  • Штукатурні, вентильовані фасади
  • Фасади під приклейку або колодязну кладку
  • Підлоги, стелі та перегородки
  • Труби та повітроводи
  • Лазні та сауни
  • Вогнезахист труб або перекриттів

Залежно від застосування, в першу чергу відрізняється щільність і товщина матеріалу. Ще однією розробкою Rockwool є структура з подвійною щільністю, завдяки якій створюється жорсткий верхній шар невеликої товщини для приклеювання або штукатурки та м’який нижній – для зручного монтажу і щільного кріплення. Таке рішення дозволяє значно спростити монтаж, зменшити теплоізоляційний шар і скоротити навантаження на фундамент.

Правильний підбір ізоляції – головний фактор успіху.

Цікава стаття «Кам’яна вата плюси і мінуси»