Часті запитання

ROCKWOOL – лідер в сфері виробництва теплоізоляційних матеріалів на основі кам’яної вати. В асортименті продукції Роквул представлені вироби для застосування в будь-яких будівельних та інженерних конструкціях, житлових і промислових будівлях. Також продукція застосовується для вогнезахисту і звукоізоляції

Теплоізоляція –  це матеріали, що володіють низьким коефіцієнтом теплопровідності, який виключає обмін температурами між приміщенням і зовнішнім середовищем. Основні функції теплоізоляції – зберігати тепло в приміщенні взимку і не пропускати гаряче повітря влітку. Крім цього теплоізоляція може виконувати функцію звукоізоляції, а також захисту від вогню.

Для виробництва теплоізоляції ROCKWOOL використовується тільки натуральний камінь – базальтова порода, а також невелика кількість сполучного компонента і речовини для відштовхування вологи.

Процес виготовлення утеплювача дуже схожий з виверженням вулкана: базальтова порода плавиться при температурі 1500 ° С, після чого подається на центрифугу, де під дією потужних потоків повітря утворюються волокна. Після, в них додаються зв’язуючі, а також речовина для відштовхування вологи. Після чого волокнам задається хаотичне напрям і формуються плити, які проходять процедуру подвійної полімеризації для закріплення сполучного. Завершальним етапом виробництва є розрізання матеріалу на потрібний розмір і його упаковка.

Ефективність будь-якого теплоізоляційного матеріалу характеризується його коефіцієнтом теплопровідності. Базальтова вата ROCKWOOL має один з кращих показників в своєму класі (0,036-0,038 Вт / м К). Це досягається за рахунок використання мінімальної кількості сполучного, таким чином, навіть матеріал невеликої товщини забезпечує високий рівень ізоляції. Це означає, що базальтова вата добре зберігає тепло взимку і прохолоду влітку.

Компанія ROCKWOOL має внутрішню оціночну методику, що дозволяє визначити термін служби плит, з точки зору їх експлуатації в спорудах. Це дає можливість декларувати, що термін служби кам’яної вати ROCKWOOL не менше 50 років, а для певних продуктів він досягає 100 років! Такі терміни дійсні, при дотриманні рекомендацій по монтажу та умов експлуатації  які висуває виробник.

Вся продукція Роквул має сертифікати і документи, які є обов’язковими відповідно до українського законодавства. У їх числі Гігієнічна оцінка, видана Державним інститутом гігієни. Вони підтверджують, що Роквул – екологічно чиста ізоляція, яку можна застосовувати як всередині, так і зовні житлових і нежитлових приміщень. Компанія ROCKWOOL – єдиний виробник теплоізоляції в Україні, продукція якого отримала Знак Eco Material Green 1.0 / 2009. Це є гарантією того, що матеріал безпечний як для людини, так і для навколишнього середовища. Матеріал, що відповідає цьому стандарту, можна застосовувати всередині приміщення, в тому числі, для спалень і дитячих кімнат. Крім цього, кам’яна вата – негорючий матеріал, що доведено сертифікатом пожежної безпеки. Також, окремі продукти можна застосовувати і для вогнезахисту трубопроводів і перекриттів. Це підтверджено випробуваннями, визнаними європейськими та вітчизняними інстанціями.

Сировиною для виготовлення кам’яної вати є базальтові волокна, а для скловати – пісок або бите скло. Завдяки цьому кам’яна вата не обсипається при монтажі і не дає усадки під час експлуатації, на відміну від скловати. Також, базальтова вата набагато безпечніше для здоров’я, так як при роботі скловата подразнює шкіру, очі і дихальні шляхи, а при поганій ізоляції це може загрожувати і під час експлуатації.

Пінопласт також застосовується для утеплення стін, і досить добре тримає тепло, але має ряд недоліків, через які його категорично не рекомендується застосовувати для утеплення будинку. По-перше, він не дихає, створюючи в будинку ефект термоса. Також, цей матеріал полюбився гризунам, які виривають в ньому нори, або просто поїдають його. Крім усього цього в пінопласті містяться шкідливі речовини, які виділяються в повітря. Останнім і головним недоліком є його підвищена горючість, яка стала причиною багатьох пожеж, при цьому під час горіння виділяється ще більше шкідливих речовин

Екструдований пінополістирол володіє дуже хорошим коефіцієнтом теплопровідності, і прекрасно тримає тепло. Але також як і пінопласт є абсолютно паронепроникним, через що його і не рекомендується використовувати для утеплення житлових приміщень. Винятком є цокольні частини. В іншому ж необхідно застосовувати дихаючий матеріал – базальтову вату.

Щільність це вага одного кубічного метра матеріалу, тобто – ставлення маси матеріалу до його об’єму. Цей параметр впливає на те, яке навантаження матеріал зможе витримати. Відповідно чим більше щільність, тим більше навантаження утеплювач зможе витримати. Тому саме від щільності часто і залежить сфера застосування утеплювача.

Поширеною думкою є, що щільність у великій мірі впливає на теплопровідність. Але для теплоізоляції Роквул такої залежності немає, матеріали з щільністю 35 і 200 кг / м3 можуть мати коефіцієнти теплопровідності з різницею на 0,002 Вт / м ° C. Тому при виборі матеріалу правильніше буде орієнтуватися не на щільність, а на коефіцієнт теплопровідності.

Гідрофобність – можливість матеріалу відштовхувати вологу, а не упиватися її. Завдяки цьому, базальтова ізоляція Роквул не поглинає вологу з повітря, а при короткочасному попаданні води на поверхню, вона не вбирає її, не змінюючи своїх властивостей.

Паропроникність – здатність матеріалу «дихати», тобто пропускати через себе повітря. Стіни будуть «дихати», тільки за умови, що у утеплювача високий коефіцієнт паропроникності (більше 0,25 мг / (м * год * Па)). При правильному монтажі і експлуатації утеплювач Роквул виключає ризик конденсації водяної пари.

Роквул є екологічно безпечним, але виробник рекомендує при роботі з ним використовувати одяг з довгим рукавом, головний убір і рукавички. А при роботі всередині приміщення – марлеву пов’язку або респіратор, а також забезпечити гарне провітрювання.

Плити легко ріжуться ножем, тому ніяких спеціальних інструментів для цього не знадобиться.

Ні, кам’яна вата зовсім не приваблива для гризунів і не є сприятливим середовищем для розмноження рослин, бактерій і мікроорганізмів. Завдяки цьому в ній не заводиться цвіль.

Утеплення приватного дачного будинку дозволить:

  • Знизити витрати на опалення
  • Підтримувати комфортну температуру взимку і влітку (кам’яна вата має низький коефіцієнт теплопровідності, завдяки чому обмін температурами практично не відбувається)
  • Підвищити термін служби несучих конструкцій

Фахівці в сфері утеплення настійно не рекомендують утеплювати будинок зсередини, так як такий спосіб має масу недоліків:

Головне правило утеплення багатошарової конструкції – паропроникність шарів повинна зростати зсередини назовні.

І при утепленні всередині приміщення це правило порушується. Повітря всередині приміщення має високу вологість, яка повинна виходити через стіни. Тому при внутрішньому утепленні необхідний пароізоляційний шар, а також штучна вентиляція приміщення.

Це робиться для того, що б уберегти утеплювач від зайвої вологи, а також уникнути утворення конденсату на пароізоляційному шарі, і як наслідок поява цвілі і грибка.

За рахунок товщини утеплювача скорочується корисна площа приміщення

В асортименті продукції Роквул представлена спеціальна високотемпературна ізоляція, яка призначена для утеплення камінів, димоходів, і резервуарів, і має температуру застосування до 680 ° C, наприклад, PRO ROX WM950 ALU, PRO ROX WM960 ALU, ROCKMATA, FIREBATTS ALU, TECHROCK

Розрахунок товщини утеплювача відбувається виходячи з санітарних вимог, а також кліматичних умов. При утепленні стін необхідно враховувати опір теплопередачі всіх верств. Для цього необхідно знати тип матеріалу, його товщину, а також коефіцієнт теплопровідності. Для докладної консультації і допомоги в розрахунку звертайтеся до нас і наші фахівці допоможуть розрахувати необхідну товщину матеріалу.

Для звукоізоляції використовується спеціальний продукт Rockwool Rockton. Він застосовується для звукоізоляції всередині приміщень і монтується в перегородки. Такий утеплювач захистить кімнату від будь-яких сторонніх шумів. Будь-яка теплоізоляція Роквул має звукоізоляційні властивості  і при утепленні стін або даху вона захищає від сторонніх шумів з вулиці.

Утеплювач Rockton – призначений для звукоізоляції стін і перегородок усередині приміщення. Для звукоізоляції підлоги необхідно використовувати матеріал Steprock, так як у нього більш висока щільність. Він застосовується для звукоізоляції та утеплення підлог під бетонну стяжку.

Матеріали Роквул повинні зберігатися штабелями  не вище 2-х метрів на рівній сухій поверхні і бажано – в закритому приміщенні. Але при зберіганні на відкритому повітрі продукцію необхідно накривати брезентом або поліетиленом, щоб уникнути попадання атмосферних опадів.

Транспортування виробів з базальтової вати Rockwool до місця будівництва має здійснюватися з найменшою кількістю перевантажень. Вироби перевозяться критими транспортними засобами, які повинні забезпечувати захист від атмосферних опадів, переміщення і механічних пошкоджень. Пачки укладаються в лежаче положення по всій поверхні і висоті транспортного засобу. Завантажений контейнер повинен бути чистим, без механічних пошкоджень, гострих країв, відколів, які можуть привести до псування виробів. В процесі навантаження не стискати, не приминати і не вдавлювати вироби.

Утеплювач для лазні та сауни монтується зсередини, в каркас з дерев’яних брусків. Для цього застосовується спеціальний утеплювач Alu Lamella Mat, який покритий фольгою з одного боку. Фольга виконує кілька функцій: захищає базальтову вату від вологи і пари, а також створює відбиваючий ефект. Так як на фользі буде утворюватися конденсат, внутрішню обшивку слід монтувати на відстані.

Пароізоляція необхідна виключно при утепленні будинку зсередини, в цьому випадку її монтують з теплого боку і обов’язково організовують штучну вентиляцію, щоб уникнути скупчення вологи і пари.

Але в інших випадках пароізоляційний шар використовувати не рекомендується, так як збільшується вологість повітря всередині приміщення через порушення паропроникності стін.

Рокмин Плюс має підвищену щільність. За рахунок цього його можна використовувати в якості внутрішнього шару в 2-х шаровій системі вентильованих фасадів, так як відсутній ризик усадки матеріалу.

Рокмин – більш м’який матеріал, який використовується виключно для покрівлі, перекриттів і підлог на лагах, тобто там, де відсутнє навантаження безпосередньо на утеплювач.

ЗАЛИШИЛИСЬ ЗАПИТАННЯ? ЗВ’ЯЖІТЬСЯ З НАМИ

КОНТАКТИ