Плотность утеплителя

Яка повинна бути щільність утеплювача

Сьогодні при будівництві нового будинку, як правило, в кошторис закладають утеплення фасаду і даху. Також старі будинки намагаються утеплити по можливості. Тарифи на енергоносії постійно зростають, і кожен прагне мінімізувати витрати. Якщо просто взяти цифри, і підрахувати, то вийде що витрати на утеплення приватного будинку окупляться в найближчі 10-20 років. Термін окупності більшою мірою залежить від якості та товщини утеплювача.

В даний момент все більше і більше людей в якості утеплювача вибирають базальтову вату. Це пов’язано з великою кількістю переваг такого матеріалу в порівнянні з іншими. Незважаючи на досить високу вартість, потенційні покупці замислюються про мікроклімат в будинку, і про нешкідливість для здоров’я.

Давайте розберемося, якої щільності вибрати утеплювач для фасаду та для покрівлі. Для прикладу візьмемо торгову марку ROCKWOOL – одного зі світових лідерів з виробництва базальтової вати для утеплення як приватного будинку, так і промислових об’єктів.

Щільність мінеральної вати вимірюється в кг/м3. Це досить важливий параметр, оскільки впливає на теплопровідність. Щільність базальтової вати коливається від 25-165 кг/м3.

Щільність утеплювача для фасаду.

На сьогодні найчастіше фасади готують під штукатурку короїд або баранець, це найоптимальніший варіант за ціною і терміном служби. Для того що б штукатурний шар добре тримався, щільність утеплювача для фасаду повинна становити більше 100 кг/м3. Більш оптимальний варіант – це двошарові плити, де основна частина має щільність 80 кг/м3, а шар під зовнішню штукатурку 150 кг/м3 (FRONTROCK MAX E). Двошаровий варіант утеплювача дає можливість не готувати ідеально рівні стіни, і краще тримає штукатурку. Не дивлячись що загальна щільність FRONTROCK MAX E менше ніж у однорідної плити, і коефіцієнт теплопровідності трохи більше, це можна компенсувати збільшивши товщину.

Фронтрок макс Е

Щільність утеплювача для скатного даху.

Розглянемо найпоширеніший варіант для приватного будинку – утеплення скатної покрівлі. Щільність утеплювача для даху повинна бути невисокою, це пов’язано з тим, що велика маса вимагає посилення опорних балок і крокв, при цьому теплопровідність не набагато краще, ніж у більш щільних плит. Також, коли плита розташована під нахилом, необхідно, що б вона не втрачала геометрію під своєю вагою. У виробника ROCKWOOL в цій лінійці представлено три продукти:

  1. Rockmin – щільність 26 кг/м3;
  2. Rockmin Plus – щільність 31 кг/м3;
  3. Superrock – щільність 38 кг/м3;

щільність утеплювача

Такий вибір дасть можливість підібрати матеріал під свої потреби. Якщо наприклад, Ви реконструюєте дах, і не хочете переробляти кроквяну систему, то можна взяти утеплювач з меншою щільністю. У разі якщо Ви будуєте новий будинок, і плануєте зробити його енергоефективним, то варто придивитися до матеріалу Superrock.

Висновок: теплопровідність хоч і не на пряму залежить від щільності, але все ж варто орієнтуватися на більш щільний матеріал. Чим більше щільність, тим більше тепла збережеться в будинку. Кращі виробники базальтової вати вже зробили безліч лабораторних досліджень, і пропонують в своїх лінійках оптимальні характеристики.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *