Утепление мансарды

Утеплення мансарди

Горище до ремонту.

До ремонту це була темна кімната з великим димарем. Іноді важко повірити в таку метаморфозу – що з неї можна зробити житлове приміщення. Ізоляція горища повинна бути покладена, коли будинок доведений до готового стану. Мінеральна вата – найпопулярніший вибір для теплоізоляції.

Горище має бути теплоізольованим таким чином, щоб дах не перетворювався в місце, з якого виходить тепло, уникнути втрати тепла з будинку по максимуму. Якщо горище призначене для житлових приміщень, нам необхідно ізолювати дах.

Утеплення мансарди мінватою – найпопулярніший і екологічний спосіб. Мінеральна вата є хорошим теплоізолятором та має досить високу еластичність, щоб щільно заповнити простір між дерев’яними елементами конструкції даху. Висока еластичність вати – одна з головних її переваг, найкраще підходить для горища мінвата із середньою щільністю. Також мінеральна вата має ще одну перевагу, яка відрізняє її від інших термоізоляційних матеріалів, які можна використовувати на горищі – це негорючість. У разі пожежі вона захищає дерев’яну конструкцію даху від вогню.

Як утеплити дах і яку товщину утеплювача слід використовувати для ізоляції мансарди?
Загальна товщина ізоляції даху повинна становити 20-25 см (30 см в разі енергоефективного будинку) і має бути об’єднана з ізоляцією стін (якщо така є), так що гігантський тепловий міст не з’являється між дахом і іншою частиною будинку.

Утеплення даху мінеральною ватою.

Кращим місцем для укладання утеплювача горища є простір між кроквами на схилі даху. Однак висота типових балок зазвичай занадто мала (стандартно 150 мм) і необхідна товщина виходить за межі крокви. Частина вовни поміститься між кроквами, а інша буде покладена з нижньої сторони даху. Для укладання другого шару необхідно буде набити бруси, або зробити обрешітку з урахуванням товщини другого шару утеплювача. Перший шар вовни поміщають між кроквами. Другий розміщують між елементами решітки, яка сприятиме подальшій опорній конструкції для чистового облицювання.

утепленя мансарди

Дуже важливим моментом є гідроізоляція утеплювача. З боку даху повинен бути покладений гідробар’єр або супердифузійна мембрана. З внутрішньої сторони горища повинен бути покладений паробар’єр. Всі стики повинні бути проклеєні спеціальною плівкою, яка виключає потрапляння вологи в утеплювач. Таким чином ми захистимо наш утеплювач від вологи, а якщо з якоїсь причини в цьому просторі буде з’являтися незначна частина вологи, то гидробарьер буде її випускати назовні.

Утеплена мансарда не лише зберігає тепло взимку, але і не дає нагрітися приміщенню влітку, а також покращує звукоізоляцію. Особливо затребувана звукоізоляція, якщо покрівля з металочерепиці. У цьому випадку вже не буде так чутно, як барабанить дощ по даху.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *